Hogyan juthatok hozzá?
Az oxigénszifon ára 46.600 Ft (ÁFÁ-s ár), amely az orvosi acélból és különleges, oxigénálló műanyag ill. gumi alkatrészekből előállított 1 literes oxigén szifon mellett tartalmazza az első doboz oxigén patront is.
A 24 db 2 gramm orvosi tisztaságú stabil oxigénnel (O2) töltött oxigénpatron 24 liter szuperoxigenizált víz elkészítéséhez elegendő. A patronok cseréje a vásárlás után klubtagsági igazolvánnyal a szerződéses patroncsere helyeken történik. A klubtagsági igazolványt (hitelkártya méretű plasztikkártya) a vásárláskor kitöltött regisztrációs lap alapján a Pentaqua Kft. két-három héten belül legyártja és postázza a Vásárló által megadott címre. Amíg a plasztikkártya elkészül, addig a patroncsere az internetről letölthető személyre szabott ideiglenes vevőkártya segítségével történhet. A patroncsere ára 4.200 Ft dobozonként, ami 175 Ft-os árat jelent patrononként, így az egészséges felnőttek számára naponta ajánlott 1 liter szuperoxigenizált víz a továbbiakban 175 Ft-ba kerül.
Az oxigénszifon vásárlásakor további oxigénpatron-készlet vásárlása kedvezményesen a töltés árába, tehát 4.200 Ft-ba kerül dobozonként. Ha esetleg a vásárlás időpontja után szeretne további patronkészletet vásárolni, azt már csak 4.700 Ft / doboz áron tudja megtenni. A szifon vásárlásakor érdemes a szifonnal járó patronon kívül még legalább egy doboz patront vásárolni, mert ha elfogy az első doboz patron, akkor a patroncsere hely felkereséséig, a másodig doboz patron segítségével tud további oxigénes vizet készíteni.
Ha Ön oxigénszifont szeretne vásárolni, vagy egyéb információra van süksége,akkor kérem, írjon számomra, vagy hívjon fel a 06 30 600 70 42-es mobiltelefonszámon!
Kicsit bővebben az Oxigénszifonról! Magyarországon az oxigén szifon alapötlete egy magyar mérnök-feltaláló Várhegyi László fejében született meg 1998-ban, aki felkereste a Liss-t és együtt kifejlesztették az Oxigénszifont.
A legkomolyabb problémát a 2,2 gramm orvosi oxigént tartalmazó oxigén patron töltése jelentette, hiszen ahhoz, hogy egy ilyen kis térfogatú patronba 2,2 gramm oxigént töltsünk bele, 180 bar (180 légkör) nyomású oxigénre van szükség. Az oxigént nagy robbanásveszélye miatt azonban kenőanyag nélküli csapágyakat, általában nagyon gyorsan forgó, nagyszilárdságú, zsírmentes műanyag alkatrészekből készült soklépcsős kompresszorokkal lehet ennyire összenyomni. Ez a technológia jelenleg tudomásunk szerint csak Magyarországon, az USÁ-ban és Tajvanban áll a gyártók rendelkezésére.
A szifon anyagának a viszonylag olcsóbb alumínium nem felelt meg, mert a tiszta oxigén hamar eloxidálja az alumínium palack falát. Az alumínium-oxid a szervezetbe kerülve komoly problémákat okozhat, az elvékonyodott falú palack pedig robbanásveszélyessé válhat. Annakidején Várhegyi László Szlovákiából hozott be üveg szifont, ami nem oxidálódik, de a nagy nyomású palack robbanásveszélyessége miatt ezt az alapanyagot sem tartották elfogadhatónak. Végül is az Oxigén szifon testét illetően maradtak a legtökéletesebb megoldásnál, a viszonylag drága, de sav- és lúgálló 18/10-es orvosi acélnál, amely egyáltalán nem lép reakcióba az oxigénnel, és megfelelő szilárdságot biztosít. Az orvosi acélból készített palack könnyedén kibírja az előírások szerinti nyomásteszteket: az oxigén szifon használata közbeni üzemi nyomás tízszeresét is.
Az oxigén szifon fejét nagy nyomásra méretezett, anyagában festett, oxigénálló (anyagában nem zsíros) műanyag és gumi alkatrészekből készítik. Ebbe a fejbe 2200 gramm stabil orvosi oxigént tartalmazó patront csavarunk be. Az óriási, 180 atmoszféra nyomású oxigén hírtelen "belerobban" a palackban az 1 liter vízbe, és azzal a nagy nyomás és az összerázás hatására összekeveredik. Amikor a szifonból kieresztünk egy pohár oxigénes vizet, akkor a hírtelen nyomáscsökkenés hatására az orvosi oxigént mikro buborékok formájában tartalmazó, tejszerű folyadékot kapunk, amit pár másodperc alatt fel kell hajtanunk, amíg a vízből kiváló oxigén el nem hagyja a vizet.
|